Bērni, Burti, Bumbieri


Mazā zemes ĀBECE apvieno trīs mīlestības. Pret bērniem, burtiem un zemi.

Jaunas idejas bieži vien rodas, savienojot esošās lietas neparastās kombinācijās. Šī ir viena no tādām idejām. 

Zemes garša

Šķiet, ka savu pirmo sparģeli apēdu, kad man bija stipri pāri divdesmit. Mūsu dēls Rūbenss — tiklīdz spēja sakožļāt. Pašu audzētu, nolauza turpat no dobes.  

Kad ģimenē ienāk bērni, cilvēks sāk izvērtēt visu piedzīvoto un izsvērt, ko no tā ir vērts nodot un iemācīt tālāk, kas veidos šo mazo cilvēku pamatus un skatu uz pasauli.   

Savus pirmos 25 dzīves gadus lauki, dobes un dārzs man bija tikai nepatīkams traucēklis. Kaut kas, ar ko nodarbojās tantes un varbūt daži veci vīri. Ja vien bija iespēja izvairīties no šī “satriecošā” brauciena uz dārzu un palikt pilsētā — vienmēr to izmantoju.

Mīlestība pret zemi atgriezās brīdī, kad sapratu, ka dārzs nenozīmē tikai bietes, kartupeļus, tomātus un gurķus. Tu vari iestādīt, izaudzēt un (pats galvenais) apēst gandrīz jebko, ko pats vēlies. Audzēt tikai lietas, kuras patiešām šķiet garšīgas. Un izrādās, ka pat pie mums, tumšos ziemeļos, iespējams izaudzēt neticami interesantas lietas. Mellenes. Arbūzus. Sparģeļus. Valriekstus. Mazos kivi. Fizāļus. Es zinu, izklausās neticami.    

Mazā cilvēka pirmā pavārgrāmata

Kad mūsu ģimenē piedzima pirmais dēls Rūbenss, vēlējos viņam nodot šo brīnumaino atziņu, ka mūsu zeme spēj dot neticami krāšņu un bagātīgu ražu. Ja vien spējam ieklausīties, mācīties un atgriezties pie saknēm. Ielikt sēklu zemē, nedaudz aplaistīt un vērot, ka izaug prieks.
 
Šī ĀBECE ir pirmā pavāgrāmata pašiem mazākajiem. Burti veido teikumus tāpat kā ēdiena sastāvdaļas veido receptes. Apzinoties mūsu zemes bagātību, uz galda liktais ēdiens būs daudzveidīgāks un izsacītie teikumi sirsnīgāki.   

 Miķelis Baštiks

Grāmatas idejas un ilustrāciju autors.
Dizaina biroja Asketic līdzdibinātājs.
Tētis diviem puikām. Dārznieks.

 
 

Izdevējs

Par grāmatas izdošanu rūpējās dizaina zīmols MIESAIAtbalsts

Tīras Latvijas garšas un sirsnīgs atbalsts no
garškopju kustības GARDUMUTIIEGĀDĀTIES — €12.90